Про встановлення опіки над дитиною, позбавленою батьківського піклування Злобою Андріаною Андріївною, 27.08.2013 року народження

01.08.2019

01.08.2019                                                                                                          № 115

Про   встановлення    опіки   над дитиною,  позбавленою   батьківського  піклування Злобою   Андріаною Андріївною, 27.08.2013  року  народження

Відповідно до статті 22 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”,  статей  243, 244, 249  Сімейного  кодексу  України,  статті  63 Цивільного  кодексу  України,  статті  34  Закону  України  „Про  забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування”,  пунктів 42, 43, 44, 47 „Порядку провадження  органами  опіки  та  піклування  діяльності, пов’язаної із захистом  прав дитини”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від  24.09.2008  № 866,   на  підставі  рішення  комісії  з  питань захисту  прав  дитини  від 31 липня 2019 року,  враховуючи  висновок  служби  у справах дітей  про можливість громадянина  Арапа Андрія Григоровича виконувати  обов’язки  опікуна  та  з  метою  забезпечення  і  збереження  прав та  інтересів  дитини:

1.  Призначити  громадянина  Арапа  Андрія  Григоровича  опікуном  над  Злобою  Андріаною  Андріївною,  27.08.2013  року  народження.

2. Місцем проживання Злоби Андріани Андріївни, 27.08.2013 року народження   визначити   місце  проживання   її   опікуна   за  адресою: вулиця Новоселівка, будинок 33, село Шилівка  Решетилівський  район,  Полтавська область.

3. Зобов’язати  Арапа А.Г.:

виховувати  дитину,  піклуватися про здоров’я підопічної, психічний стан, фізичний і духовний розвиток, готувати до самостійного життя, забезпечувати  її  догляд  і  лікування;

створити  належні  побутові  умови  та  умови  для  здобуття  дитиною повної  загальної  середньої  освіти,  оздоровлення;

вживати  заходів  до  захисту  цивільних  прав  та  інтересів  підопічної;

у  разі  зміни  місця  проживання  підопічної  повідомити  службу  у справах  дітей  райдержадміністрації  за  місцем  встановлення  опіки;

опікун  не  має  права  перешкоджати  спілкуванню підопічної з родичами,  за  винятком  випадків,  коли  таке спілкування суперечить інтересам  дитини;

надавати  до  1  лютого  кожного  року, починаючи з 2020 року, до служби  у  справах  дітей  райдержадміністрації  звіт  опікуна  (піклувальника) за  попередній  рік.

4. Попередити Арапа А.Г., що районна державна адміністрація може звільнити  особу  від  здійснення  повноважень  опікуна  у  разі  невиконання нею  своїх  обов’язків,  поміщення  дітей  до  закладу  для  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування, у разі, коли між піклувальником та дитиною  склалися  стосунки, які перешкоджають здійсненню опіки, піклування  або  за  заявою  опікуна  (піклувальника).

5. Пояснити  Арапу А.Г.,  що  він  не  має  права  без  дозволу  органу  опіки та піклування Решетилівської  райдержадміністрації  давати  згоду  на укладання  угод,  якщо  вони  виходять  за  межі  побутових.  Такими  угодами   є  договори, що  вимагають  нотаріального засвідчення та спеціальної реєстрації,   про  відмову   від   майнових  прав,   які  належать  підопічній,  поділ майна,  поділ,  обмін та продаж житлової площі, а також видача письмових  зобов’язань  тощо.  Не  має  права   дарувати   від   імені   підопічної,  а  також  зобов’язувати  себе від її імені порукою. Суми, які належать  підопічній  у  вигляді пенсій, допомоги чи аліментів, інших  поточних  надходжень  або  прибутків  від належного  їй  майна,  переходять   у  розпорядження  піклувальника  і  витрачаються  на  утримання  підопічної.

6. Службі  у  справах  дітей   райдержадміністрації  (Гмиря  Ю.А.)  здійснювати  контроль  за  умовами  проживання  дитини  в  сім’ї  опікуна.

7. Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації  (Мотузка Н.В.) призначити та забезпечити виплати державної соціальної допомоги  на  підопічну  дитину.

8. Контроль за виконанням розпорядження  покласти на заступника голови   районної   державної   адміністрації   Колесніченка А.В.

Виконувач обов’язків голова

районної  державної

адміністрації                                                                        І. ЧЕРКУН