Про встановлення опіки над дитиною-сиротою Лосенком Ярославом Юрійовичем, 16.02.2006 року народження

26.03.2019

26.03.2019                                                                                                          №  57

Про встановлення опіки над дитиною-сиротою Лосенком Ярославом Юрійовичем, 16.02.2006  року  народження

Відповідно  до  статті 22  Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, статей  243, 244, 249  Сімейного кодексу України, статті 63 Цивільного кодексу України, статті 34 Закону України „Про забезпечення організаційно-правових умов  соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування”, пунктів 42, 43, 44, 47 „Порядку провадження  органами  опіки  та  піклування  діяльності, пов’язаної із захистом  прав дитини”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від  24.09.2008  №  866,  на  підставі  рішення  комісії  з  питань захисту  прав  дитини  від 26 березня 2019 року,  враховуючи   висновок   служби у справах дітей райдержадміністрації  про  можливість  громадянки  Ясененко Олени Адамівни виконувати обов’язки опікуна та з метою забезпечення  і  збереження  прав  та  інтересів  дитини:

1. Призначити  громадянку  Ясененко  Олену Адамівну  опікуном  над  Лосенком   Ярославом   Юрійовичем,  16.02.2006  року  народження.

2. Місцем проживання Лосенка Ярослава Юрійовича, 16.02.2006 року народження  визначити  місце  проживання  його  опікуна  за  адресою:  вулиця Гагаріна, будинок 42, село Пустовари  Решетилівського району, Полтавської області.

3.  Зобов’язати  Ясененко  О.А.:

виховувати дитину, піклуватися про здоров’я підопічного, психічний стан, фізичний  і духовний розвиток, готувати до самостійного життя, забезпечувати  його  догляд  і  лікування;

створити  належні  побутові  умови  та  умови  для  здобуття  дитиною повної  загальної  середньої  освіти,  оздоровлення;

вживати  заходів  до  захисту  цивільних  прав  та  інтересів  підопічного;

у  разі  зміни  місця  проживання підопічного повідомити службу у справах  дітей  райдержадміністрації  за  місцем  встановлення  піклування;

опікун  не  має  права перешкоджати спілкуванню підопічного з родичами,  за  винятком  випадків,  коли  таке спілкування суперечить інтересам  дитини;

надавати  до  1  лютого  кожного  року, починаючи  з 2020 року, до служби  у  справах  дітей  райдержадміністрації  звіт  опікуна  (піклувальника) за  попередній  рік.

4. Попередити  Ясененко  О.А.,  що  районна  державна  адміністрація може  звільнити  особу  від  здійснення повноважень опікуна у разі невиконання  нею  своїх  обов’язків,  поміщення  дитини   до  закладу  для дітей-сиріт  та  дітей,  позбавлених  батьківського  піклування,  у  разі,  коли між  піклувальником та дитиною склалися  стосунки, які перешкоджають здійсненню  опіки,  піклування  або  за  заявою  опікуна  (піклувальника).

5.  Пояснити  Ясененко О.А.,  що  вона  не  має  права  без  дозволу  органу   опіки  та  піклування  Решетилівської  райдержадміністрації  давати згоду  на  укладання  угод,  якщо  вони  виходять  за  межі  побутових.   Такими угодами  є   договори,   що  вимагають  нотаріального засвідчення та спеціальної  реєстрації,  про  відмову  від   майнових  прав,  які  належать  підопічному,   поділ  майна,   поділ,   обмін  та  продаж  житлової  площі,  а також  видача  письмових  зобов’язань  тощо.  Не  має  права  дарувати  від  імені  підопічного,  а  також  зобов’язувати  себе  від  його  імені  порукою. Суми,  які  належать  підопічному  у  вигляді  пенсій,  допомоги   чи  аліментів, інших  поточних  надходжень  або  прибутків  від належного їй майна, переходять  у  розпорядження  піклувальника  і  витрачаються  на  утримання підопічного.

6.  Службі  у  справах  дітей   райдержадміністрації  (Гмиря  Ю.А.) здійснювати  контроль  за  умовами  проживання  дитини  в сім’ї піклувальника.

7. Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації (Пономаренко Г.І.)  призначити  та  забезпечити  виплати  державної  соціальної   допомоги   на   підопічну  дитину.

8. Контроль за виконанням розпорядження  покласти на заступника голови   районної   державної   адміністрації   Колесніченка  А.В.

Виконувач обов’язків голови

районної державної

адміністрації                                                                                І. ЧЕРКУН