Про встановлення опіки над дітьми, позбавленими батьківського піклування Компанійцем Романом Віталійовичем, 16.02.2009 року народження, Компанійцем Євгенієм Віталійовичем, 10.02.2012 року народження

01.08.2019

01.08.2019                                                                                                          № 116

Про встановлення опіки над дітьми, позбавленими батьківського піклування Компанійцем Романом Віталійовичем, 16.02.2009 року народження, Компанійцем Євгенієм Віталійовичем, 10.02.2012  року  народження

Відповідно до статті 22  Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, статей  243, 244, 249  Сімейного кодексу України, статті 63 Цивільного кодексу України, статті 34 Закону України „Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування”,  пунктів 42, 43, 44, 47 „Порядку провадження  органами  опіки  та  піклування  діяльності, пов’язаної із захистом  прав дитини”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від  24.09.2008 № 866,  на  підставі  рішення  комісії  з  питань  захисту прав  дитини  від  31 липня  2019 року,  враховуючи  висновок  служби  у справах дітей про можливість громадянки Морозової Надії Степанівни виконувати  обов’язки  опікуна  та  з  метою  забезпечення  і  збереження  прав та  інтересів  дітей:

1. Призначити  громадянку  Морозову Надію Степанівну опікуном над  Компанійцем Романом Віталійовичем, 16.02.2009 року народження, Компанійцем  Євгенієм  Віталійовичем,  10.02.2012  року  народження.

2.  Місцем  проживання Компанійця Романа Віталійовича, 16.02.2009 року народження, Компанійця Євгенія Віталійовича, 10.02.2012 року народження  визначити  місце проживання їх опікуна за адресою: вулиця Центральна, будинок 15, село Пасічники,  Решетилівський  район,  Полтавська область.

3.  Зобов’язати  Морозову  Н.С.:

виховувати  дітей,  піклуватися  про  здоров’я  підопічних, психічний стан, фізичний і духовний розвиток, готувати до самостійного життя, забезпечувати  їх  догляд  і  лікування;

створити  належні  побутові  умови  та  умови  для  здобуття  дітьми повної  загальної  середньої  освіти,  оздоровлення;

вживати  заходів  до  захисту  цивільних  прав  та  інтересів  підопічних;

у  разі  зміни  місця  проживання підопічних повідомити службу у справах  дітей  райдержадміністрації  за  місцем  встановлення  опіки;

опікун  не  має  права  перешкоджати спілкуванню підопічних з родичами,  за  винятком  випадків,  коли  таке спілкування суперечить інтересам  дітей;

надавати  до  1  лютого  кожного  року, починаючи з 2020 року, до служби  у  справах  дітей  райдержадміністрації  звіт  опікуна  (піклувальника) за  попередній  рік.

4. Попередити  Морозову Н.С.,  що  районна  державна  адміністрація може  звільнити  особу  від  здійснення повноважень опікуна у разі невиконання  нею  своїх  обов’язків,  поміщення  дітей  до  закладу  для  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у разі, коли між піклувальником  та дитиною склалися стосунки, які перешкоджають здійсненню  опіки,  піклування  або  за  заявою  опікуна  (піклувальника).

5. Пояснити  Морозовій Н.С,  що  вона  не  має  права  без  дозволу  органу   опіки  та  піклування Решетилівської  райдержадміністрації  давати згоду  на  укладання  угод,  якщо  вони  виходять  за  межі  побутових.  Такими угодами   є   договори,  що  вимагають  нотаріального засвідчення та спеціальної  реєстрації,  про відмову  від  майнових прав,  які  належать  підопічним,  поділ майна,  поділ,  обмін та продаж житлової площі, а також видача  письмових зобов’язань тощо. Не має права  дарувати  від  імені підопічних, а  також зобов’язувати себе від їх імені порукою. Суми, які належать  підопічним  у  вигляді пенсій, допомоги  чи  аліментів, інших  поточних   надходжень   або  прибутків   від  належного  їм  майна,  переходять  у   розпорядження  піклувальника  і  витрачаються  на  утримання  підопічних.

6. Службі  у  справах  дітей  райдержадміністрації  (Гмиря Ю.А.)  здійснювати  контроль  за  умовами  проживання  дітей   в  сім’ї  опікуна.

7. Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації (Мотузка Н.В.) призначити та забезпечити виплати державної соціальної допомоги  на  підопічних  дітей.

8. Контроль за виконанням розпорядження  покласти на заступника голови   районної   державної   адміністрації   Колесніченка А.В.

Виконувач обов’язків голова

районної  державної

адміністрації                                                                        І. ЧЕРКУН