Про встановлення опіки над дітьми, позбавленими батьківського піклування Шабельником Ярославом Миколайовичем, 13.07.2011 року народження, Гончар Дар’єю Віталіївною, 30.11.2012 року народження, Прохур Софією Віталіївною, 01.09.2016 року народження

06.08.2019

06.08.2019                                                                                                          № 123

Відповідно до статті 22 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”,  статей   243,  244,  249   Сімейного   кодексу   України,  статті  63  Цивільного  кодексу  України,  статті  34  Закону України „Про забезпечення   організаційно-правових  умов   соціального  захисту  дітей-сиріт та  дітей,  позбавлених  батьківського  піклування”,  пунктів 42, 43, 44, 47 „Порядку  провадження   органами  опіки  та  піклування  діяльності,  пов’язаної  із  захистом  прав  дитини”,  затвердженого  постановою  Кабінету Міністрів  України  від  24.09.2008  № 866,   на  підставі  рішення  комісії  з питань захисту прав дитини від 06 серпня 2019 року,  враховуючи  висновок служби у справах дітей про можливість громадянки  Гончар  Антоніни Василівни  виконувати  обов’язки  опікуна та з метою забезпечення і збереження  прав  та  інтересів  дітей:

1. Призначити  громадянку  Гончар  Антоніну  Василівну  опікуном  над  дітьми: Шабельником Ярославом Миколайовичем, 13.07.2011 року народження,  Гончар  Дар’єю  Віталіївною,  30.11.2012 року народження, Прохур  Софією  Віталіївною,  01.09.2016  року  народження.

2. Місцем проживання Шабельника Ярослава  Миколайовича,  13.07.2011 року народження,  Гончар Дар’ї  Віталіївни, 30.11.2012  року народження, Прохур  Софії  Віталіївни,  01.09.2016 року народження  визначити  місце проживання  їх  опікуна  за  адресою:  вулиця  Шкільна,  будинок  26,  село Піщане,   Решетилівський   район,   Полтавська  область.

3. Зобов’язати  Гончар  А.В.:

виховувати  дітей,  піклуватися  про  здоров’я  підопічних,  психічний стан, фізичний і духовний розвиток, готувати до самостійного життя, забезпечувати  їх  догляд  і  лікування;

створити  належні  побутові  умови  та  умови  для  здобуття  дітьми повної  загальної  середньої  освіти,  оздоровлення;

вживати  заходів  до  захисту  цивільних  прав  та  інтересів  підопічних;

у  разі  зміни  місця  проживання  підопічних  повідомити  службу  у справах  дітей  райдержадміністрації  за  місцем  встановлення  опіки;

опікун  не  має  права  перешкоджати спілкуванню підопічних з родичами,  за  винятком  випадків,  коли  таке спілкування суперечить інтересам  дітей;

надавати  до  1  лютого  кожного  року,  починаючи  з  2020  року,  до служби  у  справах  дітей  райдержадміністрації  звіт  опікуна  (піклувальника) за  попередній  рік.

4.  Попередити  Гончар А.В.,  що  районна  державна  адміністрація  може звільнити  особу  від  здійснення  повноважень  опікуна  у  разі  невиконання нею  своїх  обов’язків,  поміщення  дітей  до  закладу  для  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування, у разі, коли між піклувальником та дитиною  склалися  стосунки, які перешкоджають здійсненню опіки, піклування  або  за  заявою  опікуна  (піклувальника).

5.  Пояснити  Гончар А.В.,  що   вона   не   має   права   без   дозволу  органу   опіки  та  піклування  Решетилівської  райдержадміністрації  давати згоду  на укладання  угод,  якщо  вони  виходять  за  межі  побутових.   Такими угодами   є   договори,  що  вимагають  нотаріального засвідчення та спеціальної  реєстрації,  про відмову  від  майнових прав,  які  належать  підопічним,  поділ  майна,  поділ,  обмін  та  продаж  житлової  площі,  а  також видача письмових зобов’язань тощо. Не має права дарувати від імені підопічних, а також зобов’язувати себе від їх імені порукою. Суми, які належать  підопічним  у  вигляді пенсій,  допомоги  чи аліментів,  інших  поточних  надходжень   або   прибутків   від  належного  їм  майна,  переходять  у   розпорядження  піклувальника  і  витрачаються  на  утримання  підопічних.

6.  Службі  у  справах  дітей   райдержадміністрації  (Гмиря Ю.А.)  здійснювати  контроль  за  умовами   проживання  дітей   в  сім’ї  опікуна.

7. Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації (Мотузка Н.В.) призначити та забезпечити виплати державної соціальної допомоги  на  підопічних  дітей.

8.  Контроль  за  виконанням  розпорядження  покласти  на  заступника голови  районної  державної   адміністрації   Колесніченка  А.В.

Виконувач обов’язків голова

районної  державної

адміністрації                                                                        І. ЧЕРКУН