30 вересня в Україні відзначається День усиновлення

30 вересня в Україні відзначається День усиновлення. Усиновлення – це особлива дорога батьківства. Благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами і обов’язково надбаннями – і дитини, і дорослого…

Реальним свідченням дієвої уваги держави до питань забезпечення конституційного права дитини, яка за різних обставин життя втратила рідних батьків, виховуватись в сімейному оточенні, є підтримка національного усиновлення, розвиток прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Наданий часна території нашого району функціонує 8 прийомних сімей, в яких виховується 17 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Під опікою, піклуваннямперебуває37 дітей.

В переддень свята службою у справах дітей райдержадміністрації для прийомних батьків, опікунів, піклувальників організовано проведення семінару-тренігу. З вітаннями та словами вдячності до присутніх звернувся голова районної державної адміністрації Перепелиця Р.М. Слово мали представники медичних установ району, місцевого відділення поліції, районного РСССДМ, управління соціального захисту населення. На семінарі висвітлено такі питання:

• «Сімейні форми влаштування дітей»;

• «Особливості підліткового віку»;

• «Права, обов’язки, відповідальність батьків та осіб, що їх замінюють»;

• «Державні гарантії при усиновленні дитини».

Начальником служби у справах дітей наголошено прийомним батькам  щодо  дотримання пріоритетного права їх вихованців на усиновлення. Зокрема, проінформовано прийомних батьків про наявність у них можливості скористатися переважним правом на усиновлення дитини, що виховується в їх сім’ї.

Всі учасники семінару отримали брошури-пам’ятки  та інформаційні матеріали про усиновлення і сімейні форми виховання.