Голова Держенергоефективності презентував Генеральному директоруIRENAплани переходу України на систему «зелених» аукціонів

Версія для друкуВерсія для друку

Голова Держенергоефективності презентував Генеральному директоруIRENAплани переходу України на систему «зелених» аукціонів

 

На«IRENAInnovationWeek 2018»у Німеччині Голова ДерженергоефективностіСергій Савчук представив генеральному директору IRENAАднану Аміну ключові здобутки України у розвитку «чистої» енергетики та плани поетапного переходу на систему аукціонів.

 

Аднан Амін, у свою чергу, привітав із набуттям Україною повноцінного членства в IRENA та закликав залучати передовий світовий досвід у стимулюванні розвитку «чистої» енергетики, у тому числі, щодо системи аукціонів.

 

Разом учасники зустрічі звернули увагу на важливі переваги аукціонів порівняно із іншими механізмами. Так, аукціони дозволяють:

 

  • підвищити конкуренцію між інвесторами;

  • запровадити реальну ринкову ціну на електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел;

  • зменшити цінове навантаження на споживачів;

  • зробити ринок більш прогнозованим та передбачуваним.

 

Також С.Савчукпоінформував АднанаАміна про те, що Україна швидко опрацювала досвід багатьох країну цьому питанні та вже розробила відповідний законопроект.

 

Основна концепція передбачає:

 

  • впровадження аукціонів вже з 2020 р. для проектів СЕС > 10 МВт та ВЕС > 20 МВт;

  • проведення торгів щонайменше двічі на рік для кожного типу генерації;

  • 20-річний термін продажу електроенергії за аукціонною ціною;

  • квоти, які виставляються на аукціон, мають забезпечити виконання  міжнародних зобов'язань, зокрема Угоди України з ЄС (Директиви ЄС), а також  стратегічних національних цілей  щодо збільшення частки «чистої» енергії.

«Заручившись підтримкою IRENA, Україна має якнайшвидше впроваджувати ефективні механізми виробництва енергії з відновлюваних джерел, за якими працюють провідні країни світу. Це буде ще одним сигналом для інвесторів, що ми керуємось світовими тенденціями для розвитку «чистої» енергетики на користь бізнесу та споживачам», - переконаний Голова Агентства.

 

Окрім цього, С.Савчук обговорив із А. Аміном концепцію створення в Україні IRENA-центру, що сприятиме налагодженню постійної тісної двосторонньої співпраці.

 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

 

Наверх ↑