ГУ ДСНС у Полтавській області закликає громадян не провокувати пожежі в природних екосистемах

Версія для друкуВерсія для друку

ГУ ДСНС у Полтавській області закликає громадян не провокувати пожежі в природних екосистемах

З початку року в екосистемах області виникло 317 пожеж (у порівнянні з  147 такого самого періоду минулого року) із усіх пожеж 2 виникло у лісових масивах, 2 пожежі на сільгоспугіддях та 1 торф’яна пожежа. Також, внаслідок спалювання сухої рослинності у поточному році загинуло 2 людей похилого віку. Переважно пожежі виникали на відкритих територіях сухої рослинності, сміття та очерету. Причина виникнення пожеж є необережне поводження з вогнем людей.

Аби запобігти виникненню пожеж в приватному житловому секторі, на відкритій території в природних екосистемах, фахівці обласної Служби порятунку «101» щодня проводять профілактичну роз’яснювальну роботу з громадянами.

Під час профілактичних бесід фахівці Служби порятунку «101» розповідали як уникнути пожежі в будинку, під час відпочинку на природі, а також, як діяти у разі виникнення різних надзвичайних подій та ситуацій. Для того, щоб громадяни пам’ятали та дотримувалися елементарних правил безпеки, співробітники ДСНС вручали тематичні листівки.

Варто зауважити, що тих, хто турбується про безпеку навколишнього середовища та власну безпеку стає дедалі більше. Проте є і такі громадяни, що незважаючи на попереджувальні заходи, нехтують елементарними правилами та завдають шкоди природі!

Також рятувальники звернулися із проханням  до населення не спалювати сухої трави та не провокувати виникнення пожеж у побуті.  Адже такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя людей.

Під час випалювань трави гине насіння рослин як на землі, так і під землею. Виживає, як правило, найгрубіша трава і бур’ян, заглушаючи при цьому ослаблену іншу флору.

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області закликає громадян не провокувати пожежі в природних екосистемах, уважно слідкувати за протипожежним станом помешкань, не перевантажувати електромережу. Також, нагадуйте дітям про небезпеки пустощів з вогнем, сірниками, запальничками, легкозаймистими речовинами та уважно слідкуйте за їх дозвіллям!

Пам’ятайте, що у разі виникнення пожежі чи будь-якої іншої надзвичайної події негайно телефонуйте за номером 101.

За матеріалами ГУ ДСН У Полтавській області.

 

Наверх ↑