Майже 2 тисячі людей на Полтавщині постраждали від укусів тварин

Версія для друкуВерсія для друку

Майже 2 тисячі людей на Полтавщині постраждали від укусів тварин

З початку  року, за даними Полтавського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України, від укусів тварин постраждала 1951 людина, зокрема, 624 дитини.

По це на апаратній нараді повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль.

«Основна причина укусів – недотримання правил утримання домашніх тварин та велика кількість безпритульних тварин у містах і  селах. Із початку року з  хворими на сказ домашніми тваринами контактували 15 людей, з дикими хворими тваринами – 5. Всіх людей пролікували», – сказав Геннадій Пікуль.

За його словами, вірус сказу в населених пунктах поширюється через неконтрольовану ситуацію з безпритульними тваринами. В області немає жодного притулку, а два комунальних пункти тимчасової перетримки не вирішують проблему. Адже  тварин не ревакцинують, а після 10-денної перетримки випускають на вулицю, де вони об’єднуються в агресивні зграї.

«Звертаюся до керівників районів, міст та ОТГ: контроль за утриманням та перетримкою таких тварин покладено на органи місцевого самоврядування. І саме вони мають контролювати цей процес. Державна ветеринарна служба завжди готова проводити щеплення та стерилізацію тварин», ­ – сказав Геннадій Пікуль.

Також він зазначив, що складність епізоотичної ситуації в нашому регіоні полягає в тому, що в сусідніх областях щороку захворюваність на сказ зростає.

Так, на Полтавщині цьогоріч зафіксували 16 випадків захворювання на сказ,  а в Черкаській – 27, в Харківській й Кіровоградській –  24, Дніпропетровській – 21.

Основним джерелом вірусу сказу в Україні є дика фауна. Найнебезпечнішою  є червона лисиця,  на яку припадає майже 38 % всіх випадків сказу серед тварин.

Нині в області  зареєстровано 15 неблагополучних пунктів зі сказу, де захворіло 16 тварин (5 собак, 5 котів, 3 лисиці, 1 тварина з числа великої рогатої худоби та 1 – з числа дрібної рогатої худоби). З них 1 вже оздоровлено, а в 5 триває карантин.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

 

 

 

Наверх ↑