На Полтавщині обсяги щеплень із кількох керованих інфекцій сягнули рівня популяційного імунітету

Версія для друкуВерсія для друку

На Полтавщині обсяги щеплень із кількох керованих інфекцій сягнули рівня популяційного імунітету

 

На нараді у голови Полтавської облдержадміністрації директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак повідомив про підсумки моніторингу щодо щеплень населення від керованих інфекцій на території області минулого тижня (16-21 грудня 2019 року).

Згідно з ним, обсяг вакцінацій дітей першого року життя проти дифтерії, правця та кашлюку збільшився з 87 % до 88,4 %; дітей у віці 18 місяців – із 89 % до 91,7 %.

Кількість щеплених однорічних дітей проти кору збільшилася з 91 % до 93,8 % та досягла рівня популяційного імунітету; рівень щеплень проти кору дітей 6-річного віку зріс із 91 % до 94 %; рівень вакцинації підлітків проти дифтерії та правця зріс із 93 % до 95,3 %, отже, досягнуто рівня популяційного імунітету. Рівень вакцинації проти дифтерії та правця у дорослих зріс з 90,5 % до 95,1 %.

«Кількість відмов від щеплень батьків дітей першого року життя зменшилась у Гадяцькому та Хорольському районах», – сказав Віктор Лисак.

Він поінформував, що протягом 16 – 21 грудня 2019 року представники Департаменту та обласного імунологічного центру КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня» брали участь у щорічній Національній четвертій конференції «Вакцинація та спалахи в Україні. Вакцинація в контексті реформи охорони здоров’я».

«За підсумками роботи 2019 року Полтавська область отримала позитивну оцінку, зокрема учасники конференції одержали сертифікати національних тренерів із питань імунопрофілактики, подяки від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерства охорони здоров’я України», – сказав Віктор Лисак.

Із щотижневим моніторингом щеплень населення від керованих інфекцій на території області можна ознайомитися на сайті Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації

 

Наверх ↑