Проведення осіннього призову обговорили на нараді в облдержадміністрації

Версія для друкуВерсія для друку

Проведення осіннього призову обговорили на нараді в облдержадміністрації

 

В області 1 жовтня стартує осінній призов громадян на строкову військову службу. Про підготовку до нього та якісне його проведення говорили на апаратній нараді в облдержадміністрації.

«Питання щодо призову не було в порядку денному наради. Його додали після засідання обласної призовної комісії, що відбулося минулої п’ятниці. Залученим до призовної кампанії варто сумлінніше ставитися до своїх обов’язків, зокрема головам призовних комісій і відповідно керівникам райдержадміністрацій, – зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Олег Пругло. – Нині в Україні – війна. Нагадую, призвані на строкову службу юнаки участі в операції Об’єднаних сил не беруть, але вони отримають військову спеціальність. У разі, не дай Боже, загострення ситуації на передовій вони знатимуть, як їм діяти.

Військовий комісар обласного військового комісаріату полковник Дмитро Губський поінформував, що планове завдання для Полтавщини – 606 осіб. Зокрема, упродовж осіннього призову до лав Збройних сил України мають відправити 386 полтавців, до Національної гвардії України – 153, Державної служби спеціального транспорту – 28, Державної прикордонної служби – 39.

Особливість цього призову – поділ його на два етапи. Вони відрізняються кількістю юнаків, яких відправлять зі збірного пункту облвійськкомату до військових частин ЗСУ й інших військових формувань у жовтні, листопаді й грудні.

«Станом на 30 вересня 2019 року районні (міські) військкомати Полтавщини повинні зарахувати до складу команд молодого поповнення 100 % призовників, – зазначив Дмитро Губський. – Із цим завданням впорався Решетилівський райвійськкомат. Наблизилися до виконання завдань Хорольський, Диканський, Великобагачанський, Козельщинський, Зіньківський, Новосанжарський РВК і Миргородський ОМВК. Найгірший стан справ щодо зарахування призовників – в Оржицькому, Пирятинському, Котелевському, Кобеляцькому, Гребінківському районах, а також у Полтаві й Кременчуці».

Із-поміж причин такої ситуації Дмитро Губський назвав слабку організацію оповіщення призовників і слабку взаємодію райвійськкоматів із працівниками Нацполіції щодо надання допомоги в розшуку ухильників від військової служби.

«Уже створено Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних. Нині триває заповнення його бази. Прослідковуємо призовників, які понад рік і більше ухиляються від строкової служби. Такі військовозобов’язані, не виконуючи свій громадянський обов’язок, обмежують низку своїх соціальних прав – виїзд за кордон, працевлаштування на державну службу, в органи Нацполіції. Вони потрапляють у так званий чорний список», – розповів Дмитро Губський.

Обласний військовий комісар поінформував, що розпочався призов офіцерів запасу на строкову службу: «Вже третій рік він відбувається. Можемо призвати 25 офіцерів запасу до лав ЗСУ. За час служби за ними зберігатиметься місце роботи, середня заробітна плата. Як військовослужбовці вони отримуватимуть офіцерську заробітну плату – 15 тисяч гривень».

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Полтавської обласної державної адміністрації

 

Наверх ↑