Семінар на тему: „Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині”.

Сьогодні 18 лютого 2020 року в залі засідань Решетиліівської міської ради відбувся семінар на тему: „Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині”. В семінарі взяли участь в.о. голови райдержадміністрації Антон Колесніченко, заступник голови районної ради Віктор Бережний, секретар міської ради Оксана Дядюнова, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий, заступник начальника Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Полтавській області Олег Тимченко, Заступник начальника управління, начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню Управління лікувально-профілактичної допомоги населенню та медичних кадрів Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Олександр Кузьмін, Заступник начальника-начальник Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Алла Косик, начальник Управління Пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області Ірина Товстоножко, директор Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Людмила Бубир, виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук, голови сільських рад району, керівники та працівники установ і організацій району.

Під час виступу очільник регіонального центру поінформував присутніх про становлення, структуру системи БВПД області, основні напрямки діяльності, здобутки, зокрема роботу у напрямі проведення комунікативних заходів, цільову аудиторію та форми проведення даних заходів, висвітлення роботи системи БВПД у ЗМІ, діяльність мобільних та дистанційних консультативних пунктів у напрямку прийняття та реалізації Програм правової освіти тощо.

«Процес децентралізації публічного управління передбачає посилення спроможності територіальних громад у всіх сферах їх діяльності. Важливим є розвиток правової спроможності територіальних громад, що включає як пошук та активізацію внутрішніх ресурсів, так і створення зовнішніх передумов для ефективної реалізації цих ресурсів, що є одним із завдань системи безоплатної правової допомоги» – зазначив Олександр Черчатий у своєму виступі.

Начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню Управління лікувально-профілактичної допомоги населенню та медичних кадрів Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Олександр Кузьмін поінформував присутніх про новини медичної реформи.

Начальник Управління Пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області Ірина Товстоножко розповіла про інновації в пенсійній реформі.

Начальник управління соціального захисту населення Решетилівської райдержадміністрації Наталія Мотузко повідомила про новини в законодавстві стосовно соціального забезпечення населення.

Найбільш цікавим було спілкування з заступником начальника-начальником Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Аллою Косик. Присутні в залі поставили до Алли Косик ряд запитань стосовно земельного законодавства, розпаювання земель та незаконного захвату земельних ділянок.

Громадський радник Олег Коцар поінформував про свою діяльність на території району.

Виконувач обов’язків голови районної державної адміністрації Антон Колесніченко подякував усім спікерам за змістовні доклади та цікаву дискусію і наголосив на тому, що райдержадміністрація готова і надалі до співпраці.