Ще раз про пташиний грип!

Ще раз про пташиний грип!

Пташиний грип - це вкрай небезпечне захворювання, про яке писали та говорили неодноразово, та воно, на превеликий жаль, не оминає нашу державу.

Доречно сказати, що грип птиці – гостре висококонтагіозне вірусне захворювання сільськогосподарської та дикої птиці, яке спричиняється вірусом грипу А. До грипу сприятливі  кури,качки,індики,горобці,лебеді,чайки.

В Україні вперше за три роки виявили пташиний грип

На підприємстві «Хутір» у селі Бугаків Немирівського району Вінницької області виявили загибель птиці від пташиного грипу, повідомила Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба). Дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи встановило діагноз – грип птиці.

Тим часом Всесвітня організація охорони здоров'я тварин 20 січня повідомила, що внаслідок спалаху пташиного грипу в Україні з 98 тисяч поголів'я птахів загинули 4856, а решту курей довелося зарізати. У цьому випадку йшлося про серотип вірусу H5, зазначили в організації.

Остання велика епідемія пташиного грипу спостерігалася в Європі взимку 2016-2017 років – збудник захворювання потрапив разом з перелітними птахами з Азії. Тоді довелося вбити сотні тисяч птахів, щоб запобігти подальшому поширенню вірусу.

Збудником захворювання є вірус типу А підтипу Н5N1, вірус викликає тяжке захворювання та загибель до 100% домашньої птиці. Грипом можуть хворіти всі види птахів, джерелом розповсюдження можуть бути деякі тварини – свині та коні.

Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця. Передаватись збудник може через інфіковану тару, корм, інкубаційні яйця, туші, пір’я, обслуговуючий персонал, комахи,  пухоїди, дикі птахи.

До групи ризику відносяться люди, які безпосередньо працюють на птахофермах чи доглядають птахів у домашньому господарстві, ветфахівці та інші.

Від птиці до людини грип передається повітряно-крапельним шляхом. В зовнішнє середовище вірус виділяється зі слиною, носовим секретом, послідом птахів.

Збудник пташиного грипу поширюється також з кормами, питною водою, яйцями, пометом, інвентарем.

Які симптоми пташиного грипу у свійської птиці?

Інфекція серед свійської птиці може бути безсимптомною або викликати зменшення яйценесення та захворювання системи дихання, а також протікати у миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці від системного ураження без будь-яких завчасних симптомів.

Тому при виникненні випадків захворювання чи загибелі птиці обов’язково звертайтеся до спеціалістів держветмедицини за телефонами   2-19-32.

Щоб не захворіти людині на пташиний грип, необхідно кожному з нас усвідомити власну відповідальність за своє життя та здоров’я. для цього необхідно зміцнювати власний організм, щоб не бути вразливим до грипу. Заходи профілактики загальноприйняті: імунопрофілактика, вживання препаратів, що стимулюють захисні функції організму, санітарно-гігієнічні процедури, обов’язкове миття рук з милом після відвідування пташника, використання захисних рукавиць, респіраторних масок.

Зав.протиепізоотичним відділом

Решетилівської РДЛВМ                                                                                І.С.Срібна