УРОЧИСТА ВІДПРАВКА 220-ти ПРИЗОВНИКІВ З ОБЛАСНОГО ЗБІРНОГО ПУНКТУ

Версія для друкуВерсія для друку

УРОЧИСТА ВІДПРАВКА 220-ти ПРИЗОВНИКІВ

З ОБЛАСНОГО ЗБІРНОГО ПУНКТУ

10 жовтня 2018 року

З 8 жовтня до Обласного збірного пункту почали прибувати призовники призвані районними (міськими) призовними комісіями Полтавської області. Протягом декількох днів призовники будуть оглянуті на контрольному медичному огляді обласною військово-лікарською комісією, з ними проведуть додатковий професійно-психологічний відбір. Після цього вони пройдуть індивідуальну бесіду та опитування представником військової частини до якої попередньо призначені. На обласному збірному пункті організовані відповідні заняття з вивчення тактико-технічних характеристик зброї, фізичної підготовки, статутів Збройних Сил України, командирського інформування, доводяться питання правового захисту тощо.

Після прийняття остаточного рішення, вже військовослужбовці, у складі команди та супроводі старшого офіцера будуть направлені до місця подальшої служби.

10-12 жовтня 2018 року протягом першого тижня з Полтавського обласного збірного пункту до військ буде направлено 220-ть призовників вони будуть проходити службу у елітних військах Збройних Сил України, зокрема Повітряних, частин Головного управління зв’язку, військово-морських сил Збройних Сил України, частин оперативного призначення Національної гвардії України а також на інших полігонах і навчальних центрах ЗСУ. Протягом 12-ти чи 18 місяців (в залежності від освіти) основним завданням призовників буде оволодіти озброєнням та технікою, в зону проведення АТО призовники направлятися не будуть.

Сьогодні, 10 жовтня на ОЗП призовників зустрів військовий оркестр Полтавського гарнізону виконанням державного гімну України, напутні слова призовникам сказав Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Про те, що хлопці вже стали військовослужбовцями і їм присвоєне перше військове звання «солдат» зазначив у своєму виступі їх перший командир Військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату, учасник анти терористичної операції полковник Дмитро Губський та побажав - «чесно і сумлінно виконати свій військовий обов’язок перед Українським народом та державою і швидкого повернення додому, до своїх рідних та близьких».

Перед призовниками з прийомами рукопашного бою, показовим захватом та звільненням бойової розвідувально-дозорної машини БРДМ (наданої 18-ю окремою бригадою армійської авіації м. Полтава) виступили вихованці військово-спортивного центру «Воїн». Також на заході проведено, показову виставку зразків озброєння та форми одягу, бронежилет та кевларову каску, які зараз знаходять у військах.

За сприяння обласної влади призовникам було передано короваї та цінні подарунки. Виступили мама призовника призваного на військову службу та призовник який  перед лицем батьків і матерів, урочисто обіцяв вірно служити нашій Батьківщині, мужньо і непохитно оберігати нашу країну.

Призовникам з Полтавщини є з кого брати приклад від імені ветеранського руху слово сказав кадровий військовий, який при першій небезпеці для країни добровільно відновився на службі і у складі 80-ї десантно-штурмовій бригаді тримав до останнього Луганський аеропорт, пройшов полон, та потім ще не одну горячу точку на сході країни старший лейтенант запасу Ярослав Радченко. Далі військовий комісар нагородив відзнаками президента "За участь в АТО" , солдата запасу Валерія Довженка та Олександр Кушіля та Ярослава Радченка.

Продовжуючи давні традиції юнаків провели на військову службу з хлібом та сіллю та вручили короваї, напутні слова та ритуал освячення провели представники Української Православної Церкви Київського Патріархату.

По закінченню урочистих заходів під звуки козацького маршу у виконані військового оркестру призовники пройшли урочистим маршем на обласний збірний пункт де їх чекала концертна програма підготовлена Полтавською обласною державною філармонією.

Із  майже 14-ти тисяч громадян призовного віку (від 20 до 27 років), які підлягають виклику на призовні комісії на строкову службу з Полтавської області у квітні-травні буде призвано - 686 чол., із них:

Призовникам згідно з постановою КМУ №587 від 12.08.2015 «Про затвердження Порядку виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу», виплачується допомога громадянам України, які призиваються на строкову військову службу, у розмірі двох мінімальних заробітних плат - 3 тис. 200 грн. Термін строкової служби для призовників становить 18 місяців, котрі мають вищу освіту та ступінь магістра, цей термін складає 12 місяців.

Також згідно зі ст. 119 Трудового кодексу України, під час дії особливого періоду за військовослужбовцями, призваними на строкову військову службу, зберігається їхня середньомісячна заробітна плата, а також робоче місце на весь термін проходження служби.

 

Прес-служба Полтавського ОВК

Заступник військового комісара з морально-психологічного забезпечення

підполковник                                                                      Едуард БОРОДАЙ

 

Наверх ↑