Вибір оптимальних строків посіву запорука доброго врожаю!

Версія для друкуВерсія для друку

Вибір оптимальних строків посіву запорука доброго врожаю!

При вирощуванні озимої пшениці велике значення має час її посіву. При посіві у різні терміни, пшениця потрапляє у різні метеорологічні умови, при цьому неоднаково розвиваючись і набуваючи різних властивостей, які можуть в майбутньому збільшити або ж зменшити урожай. 

Згідно з дослідженнями науковців, найбільш вигідним часом посіву для нашої області, буде період з 20 вересня по 5 жовтня. Якщо пшениця посіяна в ці строки, то швидше за все вона встигне розкущитися, набути хорошої зимостійкості, сформувати хорошу кореневу систему. При ранніх посівах пшениця надто кущиться, значно переростає в результаті стає більш схильна до хвороб та має понижену зимостійкість. У результаті чого ми можемо отримати досить низький врожай. При пізніх посівах пшениця, навпаки, не встигає розкущитись, сформувати хорошу кореневу систему. Через це вона не може брати вологу з глибини більшої ніж 50-70 см. У таких умовах вам також не варто розраховувати на велику урожайність.

Проте, інколи бувають такі роки, що у строки посіву нас очікують несприятливі умови, або ж строк посіву вже пройшов. У той час суб’єкту господарювання важко вирішити що ж робити? У нас є кілька порад на даний випадок.

Якщо прийшли строки посіву, а вологи у ґрунті немає – найкращим рішенням для суб’єкту господарювання буде відмовитись від посівів у цьому році. При посіві у сухий ґрунт варто сподіватись на опади в найближчий час, інакше пшениця просто буде втрачена для вас. Сіяти пізніше, після пройдених опадів також не варто, через те що рослина, швидше за все, не встигне розкущитись, в результаті чого вас буде очікувати поганий врожай.

Коли строки прийшли, а вологи у ґрунті всього лиш на глибину 1-4 см, варто добре подумати чи варто здійснювати посів. Такої кількості вологи буде недостатньо для хорошого розвитку кореневої системи пшениці. У такому разі, хорошим рішенням буде посіяти насіння озимої пшениці на глибину 5 см і надіятись на те, що найближчим часом випаде дощ.

Часом постає питання, що робити коли умови оптимальні, проте строк посіву вже пройшов? У такому випадку ми можемо порекомендувати продовжити посівні строки на 5-6 днів. У разі теплої осені – такі посіви увійдуть в зимовий період у досить хорошому стані. Якщо ж зима прийде надто рано – пшениця все ж встигне сформуватись, що дозволить мати надію на хороший врожай

Наверх ↑