Засідання колегії райдержадміністрації

Засідання колегії райдержадміністрації

У вівторок 1 серпня 2017 року відбулося розширене засідання колегії районної державної адміністрації. Участь у ньому взяли заступник голови Решетилівської районної ради Віктор  Бережний та селищний голова Володимир Кузьменко.

На засіданні колегії розглянули три питання. Зокрема державний фітосанітарний інспектор державної фітосанітарної служби у Полтавській області Сергій Дудник говорив про забезпечення виконання заходів боротьби з амброзією та ліквідацією регульованих шкідливих рослин на території району. Доповідач відмітив більш активну на порівняння з минулим роком роботу підприємств, установ, сільських і селищної рад та приватних домогосподарств з амброзією, але підкреслив, що всі заходи мають бути систематичними.

Занепокоєння у фітосанітарної служби викликають обочини доріг, що перебувають у віданні облавтодору, бо ж на цих ділянках боротися з рослинами –  шкідниками доводиться або місцевим громадам або фермерським господарствам, а райавтодор, який переживає не найкращі часи, виконувати ці роботи не може або не хоче. Голова райдержадміністрації Роман Перепелиця дав доручення найближчим часом провести по району рейд-огляд із залученням фітосанітарної служби, преси та представників громад для виявлення місць, де негайно треба ліквідувати рослини – шкідники і в тому числі амброзію.

Заступник начальника Решетилівського відділення поліції ГУ НП у Полтавській області Євгеній Сліпченко інформував про виконання завдань передбачених Законом України «Про національну поліцію України» на території Решетилівського району у І півріччі 2017року. Зокрема звернув увагу на активну роботу правоохоронців на зменшення кількості правопорушень, постійний контроль за дотриманням вимог законодавства з приводу заборони продажу алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім, розпивання спиртних напоїв та паління у громадських місцях, тощо. Поряд з цим Євгеній Сліпченко нагадав, що громадянам не слід втрачати пильності, бо ж нині «розвелося» чимало шахраїв, а ще попросив ретельно звертати увагу на появу в населених пунктах підозрілих людей, автомобілів (особливо в селах). Як приклад навів історію, коли в одному із населених пунктів увесь день їздили невідомі люди і під виглядом продавців – покупців заходили в будинки, а надвечір господарі недорахувалися грошей та інших матеріальних цінностей, але впродовж дня, поки злодії вешталися селом, ніхто не звернувся до поліції, помітивши підозрілих осіб.

Один із присутніх звернув увагу правоохоронців на той факт, що у нині аварійних приміщеннях колишньої фабрики імені Клари Цеткін дуже часто проводять свій вільний час діти різного віку, влаштовуючи ігри та перегони, стрибаючи з висоти та ризикуючи життям. Свідомі громадяни неодноразово викликали на місце поліцію, діти після зауважень зникали на кілька днів, а потім поверталися. Євгеній Сліпченко був стурбований такою інформацією і запевнив, що відтепер будуть проводитись постійні рейди, а батьків неповнолітніх, яких виявлять на території фабрики буде притягнено до відповідальності. Те ж саме чекає і на батьків тих підлітків, які вживають алкогольні напої і вештаються селищем глибоко за північ.

На завершення засідання говорили про готовність житлово-комунальної сфери району до осінньо-зимового періоду. Як поінформував начальник відділу містобудування, архітектури ЖКГ та розвитку інфраструктури Олександр Козубський на сьогодні є незначні проблеми із незабезпеченістю коштами на енергоносії деяких бюджетних організацій, але до початку опалювального сезону ці питання вирішаться. У багатьох населених пунктах і в Решетилівці проводяться роботи по ремонту і удосконаленню системи водопостачання. Решетилівська філія ПАТ «Полтаваобленерго» планує роботи з встановлення лічильників тепла у багатоквартирних  будинках, лагодить тепломережу та котельні. Загалом же район майже готовий до початку зими.