ЗВЕРНЕННЯ голови Полтавської обласної державної адміністрації до міських, селищних, сільських голів щодо прискорення оформлення права комунальної власності на земельні ділянки, зайняті полезахисними лісовими смугами, та їх перерозподілу суб’єктам господар

ЗВЕРНЕННЯ

голови Полтавської обласної державної адміністрації до міських,
селищних, сільських голів щодо прискорення оформлення права
комунальної власності на земельні ділянки, зайняті полезахисними
лісовими смугами, та їх перерозподілу суб’єктам господарювання

аграрного сектору

Згідно з даними Державної статистичної звітності відповідно до „Звіту про наявність земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності станом на 01.01.2016 по Полтавській області” на території області обраховується 20,0 тис. га земель, зайнятих полезахисними лісовими смугами, із яких 15,4 тис. га - не надані у власність та користування й здебільшого перебувають у складі земель колективної власності (не розпайовані землі колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені).

У полезахисних лісових смугах, які знаходяться на землях запасу, охорона, догляд та відтворення насаджень не здійснюються, що створює умови для незаконних рубок та неконтрольованого обігу деревини й призводить до суттєвого погіршення виконання лісовими смугами своїх захисних функцій.

Відповідно до Закон України від 10 липня 2018 року № 2498-УІІІ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні” землі колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені (крім земельних ділянок приватної власності), вважаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані.

У порядку реалізації повноважень органів місцевого самоврядування в частині розпорядження землями комунальної власності прошу забезпечити реєстрацію права комунальної власності на земельні ділянки, сформовані за рахунок земель, які відповідно до Закону № 2498-УІІІ переходять до власності територіальних громад.

Також доводжу до Вашого відома, що постановою Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку проведення моніторингу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених” від 04.12.2019 № 1142 запроваджено обов’язковість ведення електронного обліку деревини всіма лісокористувачами України, що унеможливлює заготівлю деревини в полезахисних лісових смугах до оформлення в установленому порядку матеріалів лісовпорядкування в системі електронного обліку деревини.

Голова облдержадміністрації О.Синєгубов

ДолученняРозмір