Звернення голови Решетилівської райржадміністрації Романа Перепелиці з нагоди Дня пам'яті Героїв Крут

Звернення голови Решетилівської райржадміністрації Романа Перепелиці

з нагоди Дня пам'яті Героїв Крут

Шановні Решетилівці!

29 січня 1918 року на залізничній станції Крути в Чернігівській області, що під селищем Крути та поблизу села Пам`ятне, 300 київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили у бій з 6-тисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова, яка серед інших вела наступ на Українську народну республіку. Усі студенти або загинули, або були взяті в полон і жорстоко страчені. Бій під Крутами стримав наступ більшовиків на чотири дні. І ці дні стали вирішальними для української дипломатії, щоб домогтися від міжнародного співтовариства визнання незалежної України.

Нині ми знову зі зброєю у руках маємо захистити наше право бути господарями на власній землі, творити сучасну вільну і суверенну європейську державу. Ми твердо і на увесь світ заявляємо про свою непохитну волю жити в єдиній незалежній Україні. Цим шляхом ми ідемо – впевнено і до перемоги!

Слава Україні! Героям Слава!