ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА НАСЕЛЕННЯ У ВПРОВАДЖЕННІ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИХ ЗАХОДІВ

Версія для друкуВерсія для друку
ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА НАСЕЛЕННЯ У ВПРОВАДЖЕННІ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИХ ЗАХОДІВ

 

 

Питання ощадливого використання енергетичних ресурсів, заміщення газу альтернативними видами палива та державна підтримка впровадження енергоефективних заходів є надзвичайно важливими на даному етапі розвитку України.

Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України впроваджено Програму державної підтримки для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 № 1056 «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження» зі змінами). Детальніше про Програму: (http://saee.gov.ua/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya).

 

Кредитування енергоефективних заходів по даній Програмі здійснюють два державні банки ПАТ «Ощадбанк» та ПАТ АБ «Укргазбанк».

Механізм Програми забезпечує відшкодування частини суми кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів у багатоквартирних та одноквартирних будинках за такими напрямками у таких розмірах:

- 20% суми кредиту (але не більше 5 тис. грн.) на придбання котла з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу);

-  30% суми кредиту (але не більше 10 тис. грн.) – для фізичних осіб (населення) на впровадження заходів у одноквартирних будинках (та квартирах багатоквартирних будинків);

-  40% суми кредиту - для ОСББ  на впровадження заходів у багатоквартирних будинках.

 

Кредитні кошти виділяються на:

- придбання теплоізолюючих матеріалів та проведення робіт з термоізоляції будинку;

- придбання та встановлення двокамерних енергоефективних склопакетів у вікнах, які розташовані в місцях загального користування;

 - облаштування або ремонт індивідуальних теплових пунктів;

- придбання приладів обліку теплової енергії та води (гарячої та холодної), регуляторів теплового потоку за погодними умовами, включаючи вартість їх встановлення.

 

Детальніше із умовами кредитування можна ознайомитися тут:

- ПАТ «Ощадбанк» - http://www.oschadbank.ua/ua/energo/.

- ПАТ АБ «Укргазбанк» - http://www.ukrgasbank.com/ukr/personal/credits/warmhouse/

Окрім цього в Держагентстві з енергоефективності та енергозбереження діє Сall-центр, який проводить роз'яснювальну роботу щодо отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів (http://saee.gov.ua/sites/default/files/pictures/Call_centre.pdf). 

Сall-центр працює з 09:00 до 17:00 (крім вихідних та святкових днів), тел. (044) 292-32-57.

 

Наверх ↑