до Закону України

Версія для друкуВерсія для друку

Відповідно до Закону України „ Про місцеві державні адміністрації ”, на виконання  Закону України „ Про запобігання корупції ”, розпорядження  голови облдержадміністрації  від 15.03.2018 №204 в Решетилівській районній державній адміністрації проводиться робота спрямована на профілактику і попередження корупційних проявів серед державних службовців райдержадміністрації, також прийнято розпорядження голови райдержадміністрації „ Про проведення  оцінки корупційних ризиків в районній  державній адміністрації ” від 03.01.2018 № 2. З метою подальшого удосконалення роботи щодо реалізації державної антикорупційної політики 26.03.2018 року затверджено   план заходів з  виконання в  районній  державній адміністрації Антикорупційної програми Полтавської обласної державної  адміністрації на 2018 рік.

З метою організаційного забезпечення та подальшого підвищення ефективності системи запобігання і протидії корупції органами виконавчої влади району, зміцнення режиму законності, зниження рівня корупції, формування у громадськості району активної позиції  із запобігання і протидії корупції та реалізації положень Закону України "Про запобігання корупції" головою райдержадміністрації прийнято розпорядження від 11.09.2017 року №300, яким  визначено уповноважену особу з питань запобігання і виявлення корупції  в  апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації.

На виконання Закону України „ Про запобігання корупції” до 01 квітня 2018 року подано декларації державними службовцями   (в тому числі ті, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, або місцевого самоврядування. 1 особа, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, або місцевого самоврядування, декларацію не подала. На адресу Національного агенства з питань запобігання корупції надіслано повідомлення щодо виявлення факту несвоєчасного подання або неподання декларації.

Відповідно до статті 12 Закону відомості, зазначені у деклараціях голови районної державної адміністрації, його першого заступника, заступника та керівника апарату райдержадміністрації, які підлягають оприлюдненню були  опубліковані розміщені на офіційному веб-сайті райдержадміністрації.

На постійному контролі знаходиться питання відкритості діяльності райдержадміністрації.  Визначено функціонування „ гарячих телефонних ліній ” з використанням  можливостей  громадянами  повідомлень про корупцію і механізми збереження анонімності заявника та його захисту від переслідування. Крім того, громадяни мають змогу звертатися до юрисконсульта з надання безоплатної первинної правової допомоги при райдержадміністрації з питань діяльності органів влади, в тому числі і щодо боротьби з корупцією. Відповідно до статей 25 і 27 Закону України «Про запобігання корупції», ведеться постійна робота щодо недопущення фактів сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності та обмеження роботи близьких осіб працівників апарату райдержадміністрації. Ведеться систематична  роз’яснювальна  робота  щодо  вжиття заходів  та недопущення  будь-якої  можливості виникнення конфлікту інтересів, а також обов’язковості повідомлення про наявність  конфлікту  інтересів та пошуку шляхів його врегулювання і усунення. Ведеться цілеспрямована робота щодо підвищення ефективності взаємодії з інститутами громадянського суспільства у питаннях реалізації антикорупційної політики. З метою підвищення ефективності інформаційної і роз’яснювальної роботи з питань антикорупційної політики, детальнішого вивчення Закону України „Про запобігання корупції”, на нарадах з працівниками апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації проводиться відповідний аналіз щодо застосування законодавства з цих питань, роз’яснюються вимоги антикорупційного законодавства. Так, протягом звітного року проведено 4-семінарів-нарад в апараті, та 13- навчань в структурних підрозділах райдержадміністрації із вивчення спеціального законодавства.

Проводиться моніторинг е-декларацій шляхом пошуку та перегляду інформації в публічній частині ЄДРДО на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

 

 

Наверх ↑