Про надання інформації

Версія для друкуВерсія для друку

 

 
 

 

 

 

 

 

 

          РЕШЕТИЛІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УПРАВЛІННЯ АГРОПРОМИСЛОВОГО ТА ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

38400, Полтавська обл., с. Решетилівка, вул. Покровська, 16 тел./факс (+38 05363) 2-12-54                          e-mail:apr_rech_rda@adm-pl.gov.ua, Код ЄДРПОУ 00732536, р/р 35211006004585

 

20.07.2018 №679/01-43                               На № 06.2-04/622 від 03.04.2015

                                                                     

                                                                      Департаменту економічного

                                                                      розвитку облдержадміністрації

Про надання інформації

щодо моніторингу стану

розвитку малого та середнього

підприємництва

 

          На лист від 03.04.2015 року № 06.2-04/622 щодо моніторингу стану розвитку малого та середнього підприємництва Решетилівська  районна державна адміністрація інформує:

Згідно Програми розвитку малого підприємництва Решетилівського району на 2018 рік фінансова підтримка малого підприємництва в районі буде здійснюватися  через Фонд підтримки підприємництва, який діє з 2003 року і видає  безвідсоткові кредити на поворотній основі. При ньому створено 2 координаційні ради : наглядова та інвестиційна.

Для забезпечення вирішення питань, необхідних для формування та розвитку інфраструктури, підтримки підприємництва  в районі створено раду підприємців з питань торгівлі, прийнято Програму Зайнятості населення Решетилівської міської ради на 2018 рік в якій передбачено пункти щодо організації засідань у форматі „круглих столів” з метою інформування суб’єктів підприємництва про нові законодавчі акти, що стосуються їх діяльності, забезпечення роботи „гарячих ліній”, „телефонів довіри”, громадських приймалень”, як системи зворотного зв’язку між владою та бізнесом. Завдяки цьому представники малого бізнесу включаються у вирішення нагальних проблем району, мають можливість виявити для себе нові аспекти діяльності. Також діє „гаряча лінія” і при управлінні агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації, проводиться інформування щодо новин законодавства та конкурсних пропозицій для малого бізнесу на сторінці управління в мережі інтернет.

На даний час до Фонду підтримки підприємництва звернулась 1 особа за отриманням безвідсоткового кредиту на розвиток своєї діяльності, засідання конкурсної комісії вирішило надати кредитні кошти  в сумі 23 тис.грн. для відкриття перукарської справи.

Центр надання адміністративних послуг надає консультаційну та правову допомогу майбутнім та існуючим підприємцям району.  Забезпечує вільний доступ представників малого та середнього підприємництва до інформації (правової, нормативно-довідкової, науково-технічної), надає 45 видів послуг.

 Станом на 25 червня 2018 року надано 2830 послуг. На даний час кадрове забезпечення ЦНАПУ достатнє і становить 3 штатних одиниці.

         За перше півріччя Центром зайнятості проведено  6 семінарів з орієнтації безробітних на розвиток підприємницької діяльності „Як розпочати свій бізнес”,  в яких взяли участь 86 осіб, з питань зеленого туризму – 3 семінари – 27 осіб.

В червні 2018 року в Решетилівській філії Полтавського обласного центрі зайнятості відбулося чергове засідання клубу для безробітних «Зміни себе: стань успішним в цьому житті» на якому продовжили розглядати тему про відкриття власної справи. На засіданні був присутній  керівник сільськогосподарського кооперативу «Молочний світанок» - Жванко Р.І., який ознайомив присутніх про роботу свого кооперативу. Начальник управління АПЕР Маслюк В.М. проінформував присутніх про створення кооперативів інших напрямків, керівник клубу розповіла про пілотний проект Міністерства соціальної політики України - «Рука допомоги», який реалізується за підтримки Світового банку в рамках соціальної підтримки населення. Мета проекту — допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес, а також можливості розпочати чи розширити бізнес за сприяння Міжнародної організації з міграції за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку KfW.
         Під час заходу учасники розглядали нові перспективні напрямки роботи у селі. Отримана інформація допоможе їм знайти додаткові можливості та активізувати власні резерви для матеріального забезпечення своїх родин, відкриття власної справи.

Протягом  ІІ кварталу 2018 року для проведення підприємницької діяльності надано приміщення в оренду – 3  ФОП площею 52,1 кв.м.

За даними Решетилівського відділення фіскальної служби на території району зареєстровано 476 юридичних та 595 фізичних осіб.

Плани регуляторної діяльності розміщені на сайті райдержадміністрації, щокварталу здійснюється моніторинг реалізації регуляторної політики в районі.

        Проводиться робота по співпраці з банківськими установами щодо залучення суб’єктів МСП до програми кредитування для започаткування чи підтримки власного бізнесу. На сторінці управління агропромислового та економічного розвитку  а також на інформаційному стенді розміщено  матеріали по програмі підтримки малого бізнесу від Ощадбанку „Будуй своє”,  про старт конкурсного відбору бізнес-проектів в рамках Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки.  

 

 

 

Голова ліквідаційної комісії                                                               О.А. Хлистун

 

Різник, 2-12-84

 

Наверх ↑