Звіт

Версія для друкуВерсія для друку

 

Звіт

щодо виконання Плану заходів

 з виконання в Решетилівській районній державній адміністрації Антикорупційної програми Полтавської обласної державної  адміністрації за 2018 рік.

 

        Відповідно до Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, на виконання  Закону України „Про запобігання корупції”, Плану заходів з реалізації Стратегії комунікацій у сфері запобігання та  протидії корупції на  2018рік,  затвердженого розпорядженням  Кабінету Міністрів України від 31 січня  2018 року № 86-р, з метою подальшого удосконалення роботи щодо реалізації державної антикорупційної політики головою райдержадміністрації було прийнято розпорядження від 26.03.2018 №104 „Про затвердження  плану заходів  з виконання в  районній державній адміністрації  Антикорупційної програми Полтавської обласної державної  адміністрації на 2018 рік”.

  З метою організаційного забезпечення та подальшого підвищення ефективності системи запобігання і протидії корупції органами виконавчої влади району, зміцнення режиму законності, зниження рівня корупції, формування у громадськості району активної позиції із запобігання і протидії корупції та реалізації положень Закону України "Про запобігання корупції" головою райдержадміністрації прийнято розпорядження від 11.09.2017 року №300, яким  визначено працівника, відповідального за організацію роботи щодо боротьби з корупцією в апараті райдержадміністрації.

  На виконання вимог статті 45 Закону України   „Про зпобігання  корупції ” до 1 квітня 2018 року проведено декларування майна, доходів, витрат і зобов'язань фінансового характеру державними службовцями районної державної адміністрації, її структурних підрозділів, іншими категоріями працівників. Декларування майна, доходів, витрат і зобов'язань фінансового характеру працівниками райдержадміністрації  завершено у визначені законом терміни. Не подано декларацію начальником відділу персоніфікованого обліку пільгових  категорій населення управління соціального  захисту  населення райдержадміністрації,яка  припинила  діяльність 05.01.2017 року,про  що 11.04.2018 надіслано Повідомлення №1 до Національного агентства з питань запобігання корупції. З  метою  запобігання виникнення таких  випадків у  подальшому, у  райдержадміністрації  розроблено  пам’ятку  для працівників, які   звільняються  про обов’язкове декларування доходів та істотні  зміни у  майновому стані.

      Відносно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, згідно із Законом України „Про запобігання корупції”, постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №171 „Про затвердження Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, і внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”  проводиться спеціальна перевірка.

   В 2018 році проведено 2 спецперевірки  щодо осіб, які претендували на зайняття посад державних службовців в Решетилівській райдержадміністрації.  Інформації, яка б перешкоджала зайняттю посад державної служби за результатами спеціальної перевірки не виявлено. 

         Відповідно до статей 25 і 27 Закону України „Про запобігання корупції”, ведеться постійна робота щодо недопущення фактів сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності та обмеження роботи близьких осіб працівників апарату райдержадміністрації. 

      Ведеться систематична роз’яснювальна робота щодо вжиття заходів та недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, а також обов’язковості повідомлення про наявність конфлікту інтересів та пошуку шляхів його врегулювання і усунення.

       24.05.2018 року відбулась семінар-нарада з державними службовцями, секторів, спеціалістів апарату, начальників несамостійних структурних підрозділів райдержадміністрації на тему „ Етичні засади державної  служби. Урегулювання конфлікту інтересів ”. Відповідні семінарські навчання відбулися у фінансовому управлінні-22.06.2018; управлінні агропромислового та економічного розвитк-13.03.2018 та 18.06.2018; секторі культури та  туризму-15.05.2018. У грудні  2018 року  у апараті та несамостійних структурних підрозділах райдержадміністрації  проведено  тестування  щодо  знання  законодавства  про  конфлікт інтересів. За  результатами тестів   здійснюється визначення напрямків подальшої  організації роботи щодо  навчань та  заходів з поширення інформації  щодо програм  антикорупційного спрямування.

                 Протягом 2018 року  здійснено 3-перевірки структурних підрозділів райдержадміністрації щодо виконання  вимог  антикорупційного  законодавства. Здійснено 4  комплексні  перевірки виконкомів сільських рад.

 Проведено 6-семінарів-нарад в апараті, та  18- навчань в  структурних підрозділах райдержадміністрації  із  вивчення  спеціального  законодавства. На засіданні колегії райдержадміністрації – розглядалося 2 питання.

 Проводиться  моніторинг  е-декларацій  шляхом  пошуку та  перегляду інформації в публічній частині ЄДРДО на офіційному     веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

        На постійному контролі знаходиться питання відкритості діяльності райдержадміністрації.  Визначено функціонування „ гарячих телефонних ліній ” з використанням  можливостей  громадянами  повідомлень про корупцію і механізми  збереження анонімності заявника та  його захисту  від  переслідування. Крім того,  громадяни мають змогу звертатися до юрисконсульта з надання безоплатної первинної правової допомоги при райдержадміністрації  з  питань   діяльності  органів  влади, в тому числі          і щодо боротьби з корупцією. 

         З метою підвищення ефективності інформаційної і роз’яснювальної роботи з питань антикорупційної політики, на офіційному веб-сайті  Решетилівської райдержадміністрації створено розділ „Запобігання корупції”, а також розміщений інформаційний матеріал:

24.04.2018  на е-адреси структурних підрозділів  райдержадміністрації  надіслано „Пам’ятка  декларанту” ;

25.01.2018  на е-адреси структурних підрозділів  райдержадміністрації  надіслано „ Загальні рекомендації при роботі з Єдиним державним  реєстром  декларацій  осіб, уповноважених на виконання функцій держави або  місцевого самоврядування ”;

03.03.2018 на е-адреси структурних підрозділів  райдержадміністрації  надіслано „ Конфлікт інтересів у діяльності посадових осіб  закладів освіти та закладів  охорони  здоров’я, зумовлений підпорядкуванням близьких осіб”

18.07.2018 на е-адреси виконкомів  сільських рад району надіслано пам’ятку для  депутатів місцевих рад „ Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів-це просто ” для використання у  роботі.

      У  засобах масової інформації протягом  2018 року  розміщувалися  матеріали а саме:

09.02.2018 у газеті „Решетилівський вісник ” надруковано статтю „На часі декларування майна , доходів,витрат, зобов’язань фінансового характеру за 2017 рік”;

09.11.2018 надруковано статтю „Повідомляти про істотні зміни у майновому стані  необхідно й після звільнення”

        У 2018 році порушено кримінальну справу(№ 546/178/17 від 16.04.2018) за ст. 368 ч.3 КК України. Справа в стадії  розгляду.

 

Головний спеціаліст сектору управління

персоналом апарату

райдержадміністрації                                                                     О.І.Маліч

15.01.2019

 

 

Наверх ↑