Аналітична записка про стан виконання завдань Програми зайнятості населення 2018-2020 років у І кварталі 2019 року.

Аналітична записка

про стан виконання завдань Програми зайнятості

населення 2018-2020 років  у І кварталі 2019 року.

Станом на 01.04.2019 року на обліку в районній філії Полтавського обласного  центру зайнятості  перебувало 719 незайнятих   громадян, з них мали статус безробітного – 663чол.. Всього перебувало на обліку в січні-березні 2019 року  967 безробітних  проти 1130 чол. у відповідному періоді минулого  року. Тобто, чисельність тих, хто користувався послугами служби зайнятості   зменшилася на 163 чол., що становить 14,5%. Виконання програми зайнятості по даному показнику(2345чол.)  складає 41,2%.

В січні-березні  2019  року фізичними особами –підприємцями створено 9 нових робочих місць, юридичними особами- роботодавцями району створено 11 робочих місць,  41 фізичних осіб зареєструвалися приватними підприємцями та розпочали свою діяльність.

Кількість вакансій, які подали роботодавці для працевлаштування громадян  протягом звітного періоду в порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилась   на  47 одиниць і становить 366.

На виконання плану спільних заходів з  професійної орієнтації учнівської молоді області на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей на 2018-2019 навчальний рік протягом січня - березня 2019  року профорієнтаційними заходами охоплено 23 загальноосвітні навчальні заклади. Учням шкіл надано 834 профорієнтаційних  послуг.

Протягом   січня – березня  2019 року на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано  249 осіб (в т.ч. – 188 безробітних). Виконання програми зайнятості по даному показнику(810осіб) складає 23,2%.

З початку 2019 року одноразова  допомога по безробіттю для започаткування підприємницької діяльності безробітним не надавалася.

Протягом січня-березня  2019  року проводилась компенсація  роботодавцям за працевлаштування 1 безробітної особи  фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Виконання програми зайнятості по даному показнику (25 чол.) складає 4,0%.

За  направленням  районної філії Полтавського ОЦЗ в січні - березні 2019  року проходили  навчання  148 безробітних, з них:  закінчили навчання- 144 осіб, навчалися вперше - 0 чол., пройшли перепідготовку - 1 чол., підвищили кваліфікацію - 143 чол., в т.ч. спеціалісти - 13 чол.. Із загальної кількості безробітних, що закінчили навчання – 58 чол. працевлаштовано та знято з обліку. Виконання програми зайнятості по даному показнику (255чол.)  складає 58,0%.

Протягом січня - березня 2019  року на обліку в районній філії Полтавського ОЦЗ перебувало 49 осіб з інвалідністю, яким надано 49 профорієнтаційних послуг, проходили профнавчання - 4 особи, брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру - 2 осіб, працевлаштовано - 8осіб,  продовжує перебувати на обліку на кінець звітного періоду 31осіб з інвалідністю.

В  січні - березні  2019 року неповнолітні особи, діти- сироти та діти позбавлені батьківського піклування на обліку в районній філії Полтавського ОЦЗ не перебували.

В січні - березні 2019  року районною філією Полтавського ОЦЗ укладено 13 договорів для організації громадських робіт з громадами  району для залучення до них 63 безробітних. В громадських роботах взяли участь 50 осіб з числа безробітних, в інших роботах тимчасового характеру взяли участь 82 особи з числа безробітних. Всього в громадських роботах та в інших роботах тимчасового характеру взяли участь 132 особи.  Витрата коштів на проведення громадських робіт  становить 78,6 тис. грн, в т.ч.: - кошти місцевих бюджетів – 44,6 тис.грн. кошти Фонду – 34,0 тис.грн.. Виконання програми зайнятості по даному показнику на 2019 рік (550 осіб) складає 24,0%.

Протягом січня - березня  2019 року  на обліку в районній філії Полтавського ОЦЗ перебувало 27 безробітних осіб з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, отримали профінформаційні послуги -27осіб, працевлаштовано - 2особи, продовжує перебувати на обліку на кінець звітного періоду 22осіб.

Протягом січня-березня  2019року  на обліку в районній філії Полтавського ОЦЗ перебувало 6 безробітних внутрішньо-переміщених  осіб: отримали профінформаційні послуги -6 осіб, працевлаштовано-2особи,  брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру - 1 особа, продовжує перебувати на обліку на кінець звітного періоду 3 безробітних осіб.

Решетилівською районною філією Полтавського ОЦЗ проводиться  роз’яснювальна робота з роботодавцями щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.      У звітному періоді проведено 3 семінари з роботодавцями з різних  питань надання передбачених законодавством послуг службою зайнятості, роз‘яснень деяких положень трудового законодавства та законодавства про зайнятість населення, шляхів визначення можливої співпраці, зокрема, надання реальної фінансової допомоги, консультаційних послуг, в яких взяли участь 34 представники роботодавців.

Районна філія Полтавського ОЦЗ здійснює інформаційно-роз’яснювальну роботу з працівниками, які можуть підлягати вивільненню, шляхом проведення зустрічей безпосередньо на підприємствах. Розпорядженням голови Решетилівської РДА  №210  від 30.09.2013року створена спеціальна комісія для вжиття заходів щодо запобігання різкому зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників.

Заступник директора – начальник

відділу організації працевлаштування

населення                                                                                      М.Спільний