Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сімях.

З метою покращення матеріального становища багатодітних сімей та створення належних умов для виховання дітей у багатодітних сім’ях, 1 квітня 2019 року запроваджено новий вид соціальної підтримки – допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року № 250, яка набирає чинності з 1 квітня 2019 року, затверджено Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Вказана допомога надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання.       Така допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця звернення і виплачується щомісячно по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно Розмір допомоги становить 1700 гривень щомісячно.

У разі коли в сім’ї народилося одночасно двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статус багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

Водночас зазначаємо, що рішенням Уряду збережено право на отримання із 01.04.2019 року допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, особам, які звернуться за її призначенням протягом квітня-червня 2019 року.

Для призначення допомоги за умови пред’явлення паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус до управління соціального захисту населення та утвореної об’єднаної територіальної громади подаються:

• заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина;

• копія посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

• копія посвідчення дітей з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

• копія свідоцтва про народження всіх дітей (з пред’явлення оригіналу)