Легалізація заробітної плати та трудових відносин

Легалізація заробітної плати та трудових відносин

Тіньова зайнятість автоматично зменшує надходження до бюджетів усіх рівнів, у тому числі й до пенсійної скарбниці, відтак значно обмежує фінансові можливості пенсійної системи. Крім того, нинішні законодавчі порушення, пов’язані з оформленням трудових відносин, позбавляють людей державних соціальних гарантій, найголовнішою з яких, напевно, є право на призначення гідної пенсії та її перерахунок.

Саме тому Фонд разом з причетними установами та організаціями наполегливо реалізовує стратегічні завдання уряду щодо детінізації ринку праці. Маючи унікальну базу персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб, органи Пенсійного фонду здійснюють щомісячний моніторинг даних по звітах роботодавців, комплексний аналіз цих даних та надають узагальнену інформацію партнерам по легалізації відносин – перш за все, органам Державної фіскальної служби та Управлінню Держпраці у Полтавській області.

На виконання окремого доручення Прем'єра-міністра України                       В.Гройсмана за результатами наради від 3 вересня 2018 року, щодо детінізації ринку праці, Решетилівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області спільно з управлінням Держпраці у Полтавській області, виконуючи урядові доручення щодо активізації роз’яснювальної роботи про недопустимість відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками, звертається до всіх мешканців району

Шановні роботодавці!

Закликаємо вас зробити крок назустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить багатьом громадянам отримати реальну соціальну підтримку і зняти соціальну напругу в суспільстві. Пропонуємо вам невідкладно і належним чином укласти трудові відносини зі своїми найманими працівниками.

У випадку ігнорування керівниками підприємств і приватними підприємцями законодавчих вимог контролюючі органи вимушені будуть застосовувати відповідні заходи в межах компетенції.

Нагадуємо, що згідно зі ст. 265 КЗпП України юридичні та фізичні особи–підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафної санкції у таких випадках:

- фактичного  допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий день (в той час, коли фактично особа працює повний робочий день); виплати заробітної платні без нарахування та сплати ЄСВ - 111690 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

- порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі, має наслідком штрафні санкції у 3-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (зараз це 11169 грн.);

- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (наразі це 37230 грн.).

У разі перешкоджання перевіркам з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, розмір штрафу складе 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (372300 гривень).

Шановні громадяни !

Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення оптимального рівня свого майбутнього ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору (видання наказу про прийняття на роботу).

У разі порушення роботодавцем вимог законодавства про працю кожен громадянин має право звернутися до Управління Держпраці у Полтавській області або до суду за захистом своїх конституційних прав.