Можливості реалізації особами пільгових категорій права на забезпечення санаторно-курортним лікуванням

Питання забезпечення осіб пільгових категорій санаторно-курортним лікуванням в управлінні соціального захисту населення перебуває на постійному контролі.

Санаторно-курортне оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, дітей з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи та виплата компенсації замість путівки  проводиться згідно вимог Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,

Оздоровлення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганських областях здійснюється відповідно Постанови Кабінету міністрів України від 31 березня 2015 року №200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганських областях санаторно-курортним лікуванням».

Особам з інвалідністю загального захворювання та дитинства послуги з санаторно-курортного оздоровлення надаються відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 1 березня 2017 року №110 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій осіб з інвалідністю санаторно-курортними путівками, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 31 березня 2015 р. № 200».

Забезпечення данних категорій громадян послугами санаторно-курортного лікування проводиться згідно вказаних нормативно-правових документів по мірі надходження коштів з державного бюджету та згідно черговості написання заяв шляхом вільного вибору громадянином санаторно-курортного закладу оздоровлення та відпочинку.

Орієнтовний перелік закладів: МЦ  НГУ «Нові Санжари» - смт.Нові Санжари Полтавська область; ТОВ «Санаторій «Псьол» - смт.Велика Багачка; МРЦ МВС «Миргород»  - м.Миргород Полтавська область. ТОВ «Санаторій «Золота нива» - смт.Сергіївка Одеська область; ДП «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт» - смт.Сергіївка Одеська область; ПрАТ СГК «Дніпро-Бескид» - м.Трускавець Львівська область;

Ветерани війни та особи. на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». «Про жертви нацистських переслідувань» забезпечуються путівками до санаторіїв сфери управління Мінсоцполітики по мірі їх надходження згідно встановленого законодавством порядку та черговості подання документів. Перелік закладів: спеціалізований санаторій «Салют» м.Одеса, санаторій «Слава» м.Миргород, санаторій «Батьківщина» м.Трускавець, санаторій «Перемога» м.Київ.