На апаратній нараді обговорили стан підготовки до опалювального сезону

Версія для друкуВерсія для друку

На апаратній нараді обговорили стан підготовки до опалювального сезону

Одне з основних питань апаратної наради в облдержадміністрації – готовність житлово-комунального господарства, підприємств області до зими. Якщо середньодобова температура ще кілька діб буде нижчою за 8 градусів тепла, опалювальний сезон може розпочатися раніше ніж 15 жовтня.

Заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Едуард Рева доповів, щоб не допустити зриву опалювального сезону, влітку координаційна рада 7 разів збиралася й розглядала нагальні та проблемні питання готовності сфери ЖКГ до зими.

«Нині комплексно підготовлено до функціонування в осінньо-зимовий період 6737 житлових будинків (100 %), загальний обсяг коштів на виконання заходів – 121 мільйон гривень. Заклади соціальної сфери підготовлені на 100 процентів, – повідомив Едуард Рева. – Для прибирання снігу підготовлено 210 одиниць спеціалізованої прибиральної техніки (100 %) та 25 тисяч тонн посипкового матеріалу (100 %)».

Підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства проведено ремонт або заміну 76,9 км водопровідних мереж, 9,5 км каналізаційних мереж на 15 мільйонів гривень. Щоб скоротити споживання природного газу, районами області й підприємствами комунальної теплоенергетики під час підготовки до опалювального періоду 2019/20 року проводиться поетапна реконструкція котелень щодо заміни застарілого технологічного обладнання, переобладнання котелень на альтернативне природному газу паливо, переведення в автоматизований режим роботи без постійного перебування обслуговуючого персоналу тощо.

До 1 жовтня виконано капітальний ремонт або реконструкцію 3 котелень, замінено 8 котлів (100 %), відремонтовано й замінено 22 насоси різних типів. Загальний обсяг коштів, витрачених на виконання підготовчих і ремонтних робіт на об’єктах теплопостачання, складає 60 мільйонів гривень.

Також тривають ремонтні роботи щодо спорудження «перемички» в котельні по вулиці Квітуча у Полтаві, щоб опалювати 17 відомчих будинків «Полтавського турбомеханічного заводу» при виникненні форсмажоних обставин. Опалення ж 109-го мікрорайону обласного центру має забезпечити фірма «Полтаватеплокомфорт», яка взяла в оренду заводські котельні. Але поки що НАК «Нафтогаз України» не надало цьому підприємству договір-номінацію на постачання газу.

«Підприємство «Полтаватеплокомфорт» днями має отримати код вузла обліку. Технічно вони готові опалювати 109-й мікрорайон, розробили тарифи, але ще будуть їхати до Києва спілкуватися з НАК «Нафтогазом» щодо номінації на постачання газу, – повідомив заступник міського голови Полтави з питань ЖКГ Олексій Чепурко. – Є інформація, що поки «Теплокомфорт» не погасить 90% боргу турбомеханічного заводу за газ, номінацію їм не нададуть. Тому зараз головне – вирішити, яким чином сплатити цей борг. Ми тримаємо це питання на контролі».

Не менш важливе питання, про яке доповів заступник голови правління з обліку та економіки АТ «Полтавагаз» Сергій Мокрий, – заборгованість за розподіл газу школами Решетилівського району. За його словами, через 805 тисяч гривень боргу котельні навчальних закладів опломбовані.

«Насправді в двох районах області є борг навчальних закладів за газ – Решетилівського і Лубенського. Ми вже неодноразово збирали наради, щоб вирішити цю проблему, – зазначив т.в.о. голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло. – Цього року субвенцію на освітні заклади розподілили порівну між усіма районами області, резервних коштів нема. І чомусь в інших районах все нормально, боргу немає. Наприклад, у Гадяцькому районі протягом 5 років була проведена реструктуризація мережі шкіл, навчальні заклади утеплювалися, переходили на альтернативні види палива. У Решетилівському районі досі є школи з 40 учнями на 1200 квадратних метрів площі. Тобто 60 тисяч гривень витрачається на одного учня. Самі розумієте, що це недоцільно. Завтра знову скликаємо чергову нараду щодо погашення боргу шкіл Решетилівського району, можливо, варто звертатися за фінансовою підтримкою в ОТГ, районну раду, брати кредит. Але в школах має бути тепло».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю Полтавської облдержадміністрації

 

Наверх ↑