Про роботу Решетилівського бюро правової допомоги 3 1 вересня 2016 по 1 вересня 2018 року

Про роботу Решетилівського бюро правової допомоги

3 1 вересня 2016 по 1 вересня 2018 року

2 роки тому, а саме 1 вересня 2016 року по всі території України розпочали свою роботу бюро безоплатної правової допомоги. Не є виключенням і Решетилівське бюро правової допомоги Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Основними завданнями відділу «Решетилівське бюро правової допомоги» Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги є: правопросвітництво у територіальних громадах, надання безоплатної первинної правової допомоги, забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги, надання безоплатної вторинної правової допомоги (крім захисту), забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції.

Переорієнтація діяльності з надання правової допомоги індивідуально кожному клієнту на посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад залишається одним з пріоритетних напрямків роботи для бюро.

З вересня 2016 року по вересень 2018 року відділом проведено 157 правопросвітницьких заходів для громад та спільнот (представників різних верств населення – безробітних, інвалідів, учасників бойових дій, в т.ч. учасників АТО, учнів загальноосвітніх та середніх професійних навчальних закладів, пенсіонерів), здійснювалось виконання заходів районної Програми правової освіти населення Решетилівського району Полтавської області на 2015-2018 роки та Програми правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню Решетилівської об’єднаної селищної територіальної громади на 2017-2020 роки, що були прийняті за даний період а також, ініційовано прийняття Програм правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню Покровської, Федіївської, Шилівської, Малобакайської, Шевченківської сільських рад на 2018-2021роки. Станом на 31 серпня 2018 року відділом було опрацьовано 1583 звернення громадян, включаючи письмові заяви про надання безоплатної вторинної правової допомоги, за результатами розгляду яких місцевим центром було видано 117 доручень адвокатам та 55 наказів співробітникам відділу для здійснення представництва інтересів осіб, що належать до вразливих категорій населення та є суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу. Роз’яснення законодавства та правові консультації (безоплатна первинна правова допомога) співробітниками відділу надавались безпосередньо під час прийому громадян.  З метою забезпечення доступу мешканців віддалених сіл району до фахової правової допомоги працівниками відділу постійно здійснюються виїзди до таких населених пунктів. Так, за увесь період роботи бюро було здійснено 51 виїзд мобільних консультаційних пунктів, під час роботи яких 162 особи отримали консультації з правових питань. Крім цього, за вказаний період відділом було проведено 124 прийоми громадян у дистанційних пунктах доступу до безоплатної правової допомоги, в т.ч. за допомогою Skype-зв'язку, під час роботи яких мешканці району отримали консультації з правових питань, у зручний для них спосіб. Адресна правова допомога за весь період роботи бюро надавалась 5 особам (За результатами розгляду звернень надано консультацію – 4 особам та прийнято 1 письмове звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги для захисту законних інтересів особи у судовому порядку, та за результатами його розгляду Центром видано доручення адвокату). На протязі всього часу своєї роботи відділ «Решетилівське бюро правової допомоги» тісно співпрацює з місцевими та обласними засобами масової інформації. Висвітлювались як діяльність бюро, так і підготовані ним правороз’яснювальні матеріали для населення.

Посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад залишається важливим напрямком роботи бюро правової допомоги. Крім цього, указом Президента України №361/2017 2018 рік оголошено Роком реалізації правопросвітницького проекту "Я МАЮ ПРАВО!" відтак, відділ «Решетилівське бюро правової допомоги» продовжує працювати у напрямку подальшого розвитку правосвідомості населення, подолання правового нігілізму та задоволення потреб громадян у одержанні знань про право.

Відділ «Решетилівське бюро правової допомоги» Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: Полтавська область, Решетилівський район, м. Решетилівка, вул. Покровська, 11.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103