про стан ринку праці та надання соціальних послуг населенню Решетилівською районною філією Полтавського ОЦЗ за січень –червень 2019 року

Аналітична записка

про стан ринку праці та надання соціальних послуг населенню

Решетилівською районною філією Полтавського ОЦЗ

за  січень –червень 2019 року

Станом на 01.07.2019 року на обліку в районній філії Полтавського обласного  центру зайнятості  перебуває 530  незайнятих   громадян, з них має статус безробітного – 487 чол.. Всього перебувало на обліку в січні-червні 2019 року  1172 безробітних  проти 1404 чол. у відповідному періоді минулого  року. Тобто, чисельність тих, хто користувався послугами служби зайнятості   зменшилася на 232 чол., що становить 16,3%. Виконання програми зайнятості по даному показнику(2345чол.)  складає 50,0%.

В січні-червні  2019  року 68 фізичних осіб та 15 юридичних осіб зареєструвалися приватними підприємцями та розпочали свою діяльність.

Кількість вакансій, які подали роботодавці для працевлаштування громадян  протягом звітного періоду в порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилась   на  39 одиниці і становить 735.

На виконання плану спільних заходів з  професійної орієнтації учнівської молоді області на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей на 2018-2019 навчальний рік протягом січня - червня 2019  року профорієнтаційними заходами охоплено 23 загальноосвітні навчальні заклади. Учням шкіл надано 1185 профорієнтаційних  послуг.

Протягом   січня – червня  2018 року на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано  661 осіб (в т.ч. – 457 безробітних). Виконання програми зайнятості по даному показнику (810чол.) складає 56,4%.

З початку 2019 року одноразова  допомога по безробіттю для започаткування підприємницької діяльності безробітним не надавалася.

Протягом січня-червня  2019  року проводилась компенсація  роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Виконання програми зайнятості по даному показнику складає 44,0%.

За  направленням  районної філії Полтавського ОЦЗ в січні - червні 2019  року проходили  навчання  150 безробітних, з них:  закінчили навчання- 146 осіб, навчалися вперше - 1 чол., пройшли перепідготовку - 2 чол., підвищили кваліфікацію - 143 чол., в т.ч. спеціалісти - 13 чол.. Із загальної кількості безробітних, що закінчили навчання – 140 чол. працевлаштовано та знято з обліку. Виконання програми зайнятості по даному показнику (255чол.)  складає 58,8%.

Протягом січня - червня 2019  року на обліку в районній філії Полтавського ОЦЗ перебувало 66 осіб з інвалідністю, яким надано 66 профорієнтаційних послуг, проходили профнавчання - 4особи, брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру - 6 осіб, працевлаштовано - 14 осіб,  продовжує перебувати на обліку на кінець звітного періоду 34особи з інвалідністю.

В  січні - червні  2019 року неповнолітні особи, діти- сироти та діти позбавлені батьківського піклування на обліку в районній філії Полтавського ОЦЗ не перебували.

Протягом січня - червня  2019 року  на обліку в районній філії Полтавського ОЦЗ перебувало 30 безробітних осіб з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, отримали профінформаційні послуги -30 осіб, працевлаштовано - 4особи, брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру - 3 особи, продовжує перебувати на обліку на кінець звітного періоду 19осіб.

Протягом січня-червня  2019року  на обліку в районній філії Полтавського ОЦЗ перебувало 7 безробітних внутрішньо-переміщених  осіб: отримали профінформаційні послуги -7 осіб, працевлаштовано-2особи,  брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру - 2 особи, продовжує перебувати на обліку на кінець звітного періоду 3 безробітних осіб.

В січні - червні 2019  року районною філією Полтавського ОЦЗ укладено 53 договора для організації громадських робіт з громадами  району для залучення до них 263 безробітних. В громадських роботах взяли участь 260 особи з числа безробітних, в інших роботах тимчасового характеру взяли участь 119 осіб з числа безробітних. Всього в громадських роботах та в інших роботах тимчасового характеру взяли участь 379осіб.  Витрата коштів на проведення громадських робіт  становить 567,0 тис. грн, в т.ч.: - кошти місцевих бюджетів – 318,8 тис.грн. кошти Фонду – 248,2 тис.грн.. Виконання програми зайнятості по даному показнику на 2019 рік (550 осіб) складає 68,9%.

Решетилівською районною філією Полтавського ОЦЗ проводиться  роз’яснювальна робота з роботодавцями щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.      У звітному періоді проведено 6 семінарів з роботодавцями з різних  питань надання передбачених законодавством послуг службою зайнятості, роз‘яснень деяких положень трудового законодавства та законодавства про зайнятість населення, шляхів визначення можливої співпраці, зокрема, надання реальної фінансової допомоги, консультаційних послуг, в яких взяли участь 71 представник роботодавців.