ЗАХИСТИ СЕБЕ В МАЙБУТНЬОМУ-ПРАЦЮЙ ЛЕГАЛЬНО, ОТРИМУЙ ОФІЦІЙНУ ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ

Версія для друкуВерсія для друку

Захисти себе в майбутньому-працюй легально, отримуй офіційну заробітну плату

 

         Тіньові процеси у сфері виплати заробітної плати набули особливого поширення, питання виплати офіційної, прозорої заробітної плати та сплати внесків сьогодні дуже актуальне. Одним із пріоритетних напрямків роботи Пенсійного фонду України є легалізація тіньової зайнятості населення, оскільки кінцевим результатом є отримання громадянами права на пенсію. Кожному громадянину гарантується право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати не нижче розміру визначеного законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання. З 01.01.2019 року встановлений розмір мінімальної заробітної плати – 4173 грн.

Для зарахування страхового стажу з заробітної плати необхідно сплачувати єдиний соціальний внесок (єдиний соціальний внесок (скорочено- ЄСВ) — це обов’язковий платіж роботодавця за працівника до системи загальнообов'язкового державного страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі). На сьогодні мінімальний розмір ЄСВ складає – 918,06 грн.

Розмір заробітної плати та тривалість страхового стажу є основою при визначені права виходу на пенсію та при розрахунку розміру майбутньої пенсії. Таким чином, чим більший заробіток з якого сплачені внески до Пенсійного фонду, тим більша пенсія в майбутньому.

Значна частина роботодавців усвідомлює важливість легальної виплати заробітної плати й працює в законодавчому полі, але є не поодинокі випадки, коли роботодавці навмисно чи несвідомо допускають порушення чинного законодавства. Наприклад, використовують різні методи приховування від обліку розмір виплат: свідомо занижують розмір офіційної заробітної плати найманим працівникам, знижуючи внески до бюджету, уникають складання трудових договорів з найманими працівниками.

Якщо з деяких причин роботодавець не сплачує внески за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати «в конвертах» без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески не враховуються до страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру майбутньої пенсії.

Звертаємо Вашу увагу, що виплата заробітної плати нижче встановленого державою мінімального рівня і “у конвертах” без сплати єдиного внеску є грубим порушенням конституційних норм, гальмуванням соціального розвитку суспільства та позбавляє найманих працівників права на забезпечене майбутнє.

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску є запорукою соціальної стабільності в країні. Подальше зростання пенсій сьогодні безпосередньо пов’язане зі збільшенням надходження коштів до Пенсійного фонду. Тому, для отримання гідної пенсії потрібно працювати легально, не отримувати заробітну плату в “конвертах” та сплачувати страхові пенсійні внески.

Також нагадуємо, що Пенсійний фонд України запровадив сучасний механізм інформування громадян за допомогою СМС-повідомлень. За допомогою СМС-повідомлень працівники мають можливість отримувати інформацію про сплату за них ЄСВ та розмір їхнього страхового стажу.

 

Наверх ↑